Proč bychom měli začít prát ekologicky?

Ekologické praní: Průvodce, tipy a rady

prcj eko

Ekologické smýšlení v každodenním životě je čím dál tím důležitější. Planeta úpí pod náporem lidských výdobytků a čas od času nám to vrátí velmi nepříjemným způsobem.

Proč začít prát ekologicky?

Důvod 1

Už žádné další znečišťování spodní vody ve velkém. Chemické prací prostředky dávají zemi pořádně zabrat a my v ní pak třeba pěstujeme zeleninu. Z toho nemůže vzejít nic dobrého.

Důvod 2

Některé složky běžných pracích prostředků jsou nerozložitelné nebo jejich rozklad trvá hodně dlouho. Jsou tedy toxické pro přírodu i pro člověka, který v ní žije.

Důvod 3

Chemie neprospívá ani nám samotným. Jen se podívejte, kolik je mezi námi alergiků a lidí s citlivou pokožkou. Proč se raději neobklopit přirozenějšími a minimálně stejně účinnými prostředky?

Rozdíl mezi klasickým a ekologickým práškem

Klasický prací prášek obsahuje spoustu složek, které nejsou rozložitelné v přírodě. Jakmile se dostanou do kanalizace a do spodní vody, jsou semeništěm toxinů. Že by nám to mohlo být jedno, když zůstávají v zemi? Ze země ale roste to, co jíme… A když jsme u té rozložitelnosti, víte, že ale prací prostředek Eco-power se v přírodě rozloží z 95 % za 28 dní?

Dalším rozdílem je šetrnost ekologického pracího prášku k lidské pokožce. Ekologické prášky jsou často hypoalergenní a hodí se na praní dětského oblečení – za Eco-power to můžeme odpřisáhnout!

Prát bez žádného prášku? Je to řešení?

Prát bez prášku nemá smysl, tak se nečistot a pachů nezbavíte. Pokud se chcete ušetřit chemie a zároveň ještě nemáte po ruce Eco-power, můžete si zatím vyrobit vlastní prací prášek, jehož účinnost vás možná překvapí. Stačí k tomu třeba jen tvrdé mýdlo, prášková soda a sůl.

vyzkou (1)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení