Proč bychom měli začít prát ekologicky?

Proč bychom měli začít prát ekologicky

prcj eko

V dnešní době se většina z nás snaží, aby do našeho života vstupovala chemie co nejméně. Začínáme si číst etikety na konzumních výrobcích a odkládáme potraviny které byly nějak chemicky upraveny, vracíme se zpět k alternativním léčbám přírodními léky, jezdíme v elektromobilech a děláme spoustu dalších správných věcí, kterými chráníme naše zdraví a naši planetu. Chemické praní prádla již bereme jako samozřejmost a neuvědomujeme si jaká rizika nám toto praní přináší.

Víte, na co narážíme? Co třeba znečišťování podzemní vody? Představte si, kolik kilogramů nebezpečné chemie ročně vypustíte do kanalizace používáním chemických pracích prostředků. Tato chemie ničí veškeré prospěšné bakterie a mikroorganismy, které by měly rozkládat odpad v kanalizaci. Díky tomu se všechny odpady v kanalizaci mění na nebezpečné toxiny, které prosakují do půdy a do podzemních vod. A na té stejné půdě následně pěstujeme zeleninu, ovoce nebo obiloviny, které konzumujeme a nazýváme je bio potravinami, protože jsme přesvědčeni o tom, že nebyly nijak chemicky ošetřeny.

Je tedy potřeba zamyslet se nad tímto koloběhem hned od počátku. Změnou tohoto pravidelného úkonu můžeme zabít dvě mouchy jednou ranou. Přestat znečišťovat vodu a ochránit naše tělo před negativními vlivy chemických látek. Naše pokožka nefunguje jako igelitová fólie, a tudíž se tělo neubrání průniku těchto škodlivin. Chemické prací prostředky a aviváže obsahují látky, které dráždí naši pokožku, mohou vyvolat alergie, ale i chronické ekzémy. Nejvíce jsou však náchylné naše děti.

vyzkou (1)