NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

POUŽÍVÁNÍ
K ČEMU SE POUŽÍVÁ?

  • na praní všech typů latek a odevů
  • pro praní při teplotách od 30˚C v pračce i v ruce
  • vzhledem k šetrnému složení je vhodný i na dětské oblečení a látkové pleny

 

ČISTIČKA ODPADNÍCH VOD A POUŽITÍ PRODUKTŮ ECO-POWER
Je vaše drogerie vhodná i pro domácnosti napojené na biologické čistírny odpadních vod?

Naše produkty neobsahují žádné agresivní látky, které by poškozovaly žádoucí bakteriální kultury či rostliny. Jsou proto vhodné i pro biologické a kořenové čističky odpadních vod a septiky.

 

TESTOVÁNÍ NA ZVÍŘATECH
Jsou vaše výrobky testovány na zvířatech?

Naše výrobky nejsou testovány na zvířatech, není k tomu důvod, žádný předpis nevyžaduje, aby byly prací prostředky takto testovány.

 

NEBEZPEČNÉ KONZERVANTY
CO ZNAMENÁ, ŽE JSOU ECO-POWER PRODUKTY BEZ NEBEZPEČNÝCH KONZERVANTŮ? ČÍM PŘESNĚ JSOU TYTO KONZERVANTY NEBEZPEČNÉ?

V produktech od Eco-power konzervanty nenajdete. Konzervant MIT, celým názvem methylisothiazolinone, je ale v čisticích i kosmetických prostředcích velmi rozšířen po celém světě. Mnoho vědeckých studií zkoumalo jeho nezávadnost a výsledkem je, že je používání tohoto konzervantu v Evropské unii oficiálně povoleno pro kosmetické oplachové přípravky v koncentraci 0,0015 %.

 

ROZLOŽITELNOST PRODUKTŮ
JSOU ECO-POWER PRODUKTY BIOLOGICKY ROZLOŽITELNÉ? ZA JAK DLOUHO SE VLASTNĚ PRODUKTY V PŘÍRODĚ ROZLOŽÍ?

Rozložitelnost produktů se řídí obsahem složek, které jsou ve složení produktu použity. Stejně jako máme vysoké nároky na suroviny u pracích prášků. Vybíráme takové suroviny, které se rozkládají i bez přítomnosti kyslíku, což není běžný legislativní požadavek a u kosmetiky vlastně tento bod není vůbec zvenčí řešen. U pracích prášků je dán limit rozložitelnosti s přístupem kyslíku, a to nejméně 60 % za 28 dní. Jdeme mnohem dále, než je ze zákona nutné.
Produkty se tedy rozloží na 95 % do 28 dní.

 

TEPLOTA PRANÍ
PŘI JAKÉ TEPLOTĚ MŮŽU PRÁT S ECO-POWER? DĚTSKÉ PRÁDLO SE KVŮLI BAKTERIÍM DOPORUČUJE PRÁT PŘI TEPLOTĚ 60 °C.

Eco-power lze použít při libovolné teplotě praní. Teplota účinnost Eco-power nijak negativně neovlivní. Námi doporučovaná nízká teplota je uvedena proto, že je dostatečně účinný i při nízké teplotě praní. Nejdůležitější při volbě teploty praní je štítek na prádle vašeho miminka. Podle něj by se prádlo mělo i třídit. Pokud by se pralo na 60 °C a bylo na štítku méně, např. 40 °C, může se prádlo srážet. Pokud jde o bakterie, tak ty se při praní úspěšně vyplavují a při sušení na šňůře či v sušičce dále ubývají. Velice důležitá je však očista pračky, která by se měla i podle návodu pračky provádět (obvykle bývá uvedena přibližně 1x za měsíc). Pokud ale perete nějaké prádlo i při teplotách nad 60 °C, můžete očistu provádět méně často. Ve vlhké pračce a bez jejího pravidelného čištění se v ní bakterie množí nejvíce. I proto je dobré nechávat otevřena dvířka pračky, aby vyschla.

 

ALERGIE A CITLIVÁ POKOŽKA
JSOU VAŠE PROSTŘEDKY VHODNÉ PRO ALERGIKY – MÁTE NĚJAKÉ POZITIVNÍ REAKCE?

Od našich zákazníků máme mnoho pozitivních referencí, které potvrzují šetrnost produktů k pokožce a zmírnění alergických projevů zákazníků, které se u nich objevovaly při používání konvenčních prostředků na praní. Alergie jsou velmi nevyzpytatelné v tom, že je dost často těžké určit přesnou příčinu alergické reakce a také proto, že někdy přicházejí velmi nečekaně. Možným zdrojem alergenů v produktech na praní jsou vonné látky nebo některé konzervační látky. Parfémy ve Eco-power vybíráme tak, aby neobsahovaly známé alergeny, a tím riziko alergické reakce minimalizujeme. Produkty Eco-power jsou navíc převážně všechny dermatologicky testovány, můžeme je tedy doporučit osobám s citlivou pokožkou, alergikům, ale obecně všem, kterým na zdraví v životě záleží.