Nejčastější dotazy

 

Eco-power

Na co všechno mohu Eco-power při praní použít?

Eco-power můžete použít při praní všech druhů látek a oděvů, díky svému složení se hodí i k praní dětského oblečení a látkových plen. Doporučujeme s ním prát na 30 °C v pračce i v ruce, ale vyšší teplota účinek prášku nijak neovlivní.

Co všechno Eco-power obsahuje?

Eco-power je tvořen z: aniontových povrchově aktivních látek (5-15 %), amfoterních povrchově aktivních látek (15-30 %), neiontových povrchově aktivních látek (15-30 %) a enzymů. Jde o látky, které zajišťují odbouratelnost nečistot a jejich odstranění z oblečení.

Co znamená, že je Eco-power biologicky rozložitelný?

Biologická rozložitelnost je dána obsahem složek, které při výrobě používáme. Vysoké nároky klademe i na vstupní suroviny, které se musejí rozkládat i bez přítomnosti kyslíku, což není ani legislativně ukotveno a obecně se to příliš neřeší.

U pracích prášků je dán snad jen limit rozložitelnosti s přístupem kyslíku, a to aspoň 60 % za 28 dní. My ale jdeme dál, záleží nám na tom, abychom nezatěžovali přírodu. Naše produkty se za dobu 28 dní rozloží z 95 %.

Jaký je rozdíl mezi běžným pracím práškem a Eco-powerem?

  • Eco-power je to koncentrovaný prací prostředek v deskách, který dokáže být šetrnější k přírodě i pokožce.
  • Je z 95 % do 28 dnů rozložitelný (za působení kyslíku).
  • Eco-power neobsahuje žádné agresivní látky, takže neuškodí ani biologickým a kořenovým čističkám odpadních vod a septikům.
  • Produkty Eco-power neobsahují konzervanty, které často způsobují alergické reakce.
  • Účinnost je patrná už při praní ve vodě o teplotě 30 °C, ale nijak se nemění ani za vyšších teplot.
  • Eco-power je díky svému složení vhodný pro děti, osoby s citlivou pokožkou i pro alergiky.
  • Stačí menší dávka než u běžného pracího prášku. Tím šetříte nejen přírodu, ale i své finance.

Jak dopadly testy prášku Eco-Power?

Opravdu výborně. Podívejte se na naše výsledky a certifikáty a přesvědčte se sami.

Za jaké teploty mám prát s Eco-powerem?

Eco-power vás při volbě teploty vody nijak omezovat nebude. Účinný je už při praní na 30 °C, ale můžete zvolit i vyšší teplotu. Dejte jen pozor na konkrétní oblečení, které perete, aby se vám nesrazilo.

Je Eco-power vhodný i pro alergiky a lidi s atopickým ekzémem?

Ano, je. Neobsahuje totiž konzervanty, které bývají příčinou alergických reakcí. Zároveň pečlivě vybíráme i parfémové složky pracího prášku. Nemusíte se tedy bát.

Je Eco-power vhodný i pro sportovní oblečení?

Ano, v Eco-poweru můžete prát i sportovní oblečení.

 

Ekologie

Jak fungují ekologické prací prášky?

Ekologické prací prášky jsou tvořeny složkami, které se dokážou rozpustit na látky, jež jsou pro přírodu běžné, takže ji nezatěžují.

Co musí splňovat prací prášek, aby byl označen jako ekologický?

Ekologický prací prášek musí obsahovat biologicky rozložitelné nebo přírodní rozpustné látky, některé jsou dokonce stoprocentně odbouratelné. Zároveň nejsou testovány na zvířatech a vždy musí být opatřeny vhodným certifikátem. Pozor, označení „přátelské k životnímu prostředí“ neznamená hned vysokou ekologičnost. Obvykle jde o prací prostředky šetrnější k přírodě, ovšem bez certifikátu.

 

Děti a alergie

Jak vybrat prací prášek pro novorozence?

Prací prášek pro novorozence by neměl obsahovat látky, které se při dlouhodobém používání mohou začít agresivně projevovat na jejich citlivé pokožce. Jde o triklosan, parabeny, fenol a minerální oleje. Pozor, to, že je na obalu uvedeno, že jde o prací prášek pro děti nebo novorozence, ještě neznamená, že je automaticky vhodný…

Do kdy mám používat dětský prací prášek?

Minimálně do 1 roku. Dětská pokožka se vyvíjí, a to celých 6 let od narození děťátka. Proto ji můžete klidně šetřit i déle.

Jak vypadají projevy alergické reakce na prací prášek?

Alergická reakce na prací prášek se projevuje do několika hodin od kontaktu s oblečením. Obvykle jde o vyrážku, zarudnutí a svědění pokožky. Pokud k dráždění dochází často, může problém přerůst i v ekzémNaše prací desky splňují ale všechny požadavky, takže se alergických reakcí nemusíte bát.

 

Praní obecně

Co je lepší prací prášek, gel nebo prací desky?

Jak se to vezme. Prací prášek si poradí i s hodně špinavým prádlem. Zároveň dokáže vhodně působit i v případě tvrdé vody a přizpůsobí se teplotě vody, v níž perete. Gel na praní je obecně šetrnější k pranému prádlu a lépe se rozpouští. Naše prací desky se snaží skloubit všechny kladné vlastnosti.

Co standardně obsahuje prací prášek a zárověn naše prací desky?

Zcela běžně obsahuje syntetické látky a parfemace, enzymy, látky ropného původu, změkčovače vody, optické rozjasňovače, síran sodný (na zvětšení objemu prášku), bělicí látky (aktivní kyslík, chlór), pěnidla či prací sodu. U pracích desek si můžete být jisti, že je vše navíc ekologické.

Kde koupit odměrku na prací prášek?

Odměrku na prací prášek pořídíte v e-shopech nebo v drogeriích, případně v domácích potřebách.

Jak správně prát bílé prádlo?

Základem je prát bílé (světlé) prádlo zvlášť a plnit pračku do dvou třetin. Pokud je prádlo bavlněné, nebojte se vody o teplotě 60 °C, pokud jde o jiné materiály, volte raději 40 °C. S Eco-powerem nebudete potřebovat aviváž a tak můžete prát i na 30 °C.

Spousta lidí dělá chybu ve volbě pracího prášku. Ten by měl být speciální na bílé prádlo, neměl by ale obsahovat běliče na chlorové bázi – prádlo má pak tendenci žloutnout. To samé hrozí i při používání aviváže, která není na bílé prádlo určená.

Jak správně prát černé prádlo?

I černé prádlo by se mělo prát odděleně. Aby barva nebledla, není vhodné používat prací prostředky jako na bílé prádlo, protože ty obsahují rozjasňovače. Vy ovšem potřebujete něco, co udrží a prohloubí barevný efektHodit se vám budou naše prací desky určené na barevné prádlo. Aviváž už je pak zcela ve vaší režii, jen mějte na paměti, že na některé kousky se nehodí – například na funkční oblečení nebo na ručníky, které kvůli ní tvrdnou a ztrácejí svou savost.

U černého prádla pečlivě odměřujte prací prášek, jeho nadbytek by mohl způsobit blednutí.

Jak správně prát barevné pádlo?

Jakmile vytřídíte prádlo bílé a černé, zbyde vám to barevné. Než se pustíte do praní, ještě zkontrolujte, jestli teplota vody, kterou se chystáte nastavit, neublíží některým materiálům.

Hodit se vám bude prací prášek na barevné prádlo. Aviváž už je pak zcela ve vaší režii, jen mějte na paměti, že na některé kousky se nehodí – například na funkční oblečení nebo na ručníky, které kvůli ní tvrdnou a ztrácejí svou savost.