Vyhledat

Jak ušetřit peníze při praní

V dnešní době hledáme všechny možné a schůdné cesty, jak ušetřit. Mnohdy se nám už zdá, že víc šetřit peníze už ani nelze. My vám však ukážeme skryté rezervy, kterých by bylo škoda nevyužít. Ušetřete peníze při praní prádla.
Co je potřeba

  1. rovnou podlahu

  2. pračku A+++

  3. kvalitní prací prostředek


  • Jestli chcete ušetřit, potřebujete k tomu dobrou pračku, která má minimální spotřebu vody i energie. Musí mít proto označení A+++ a výše. Její spotřeba by se pak v ideálu měla pohybovat okolo 0,65 kWh. Spotřeba starších typů praček může být až dvojnásobná, což při praní 3x týdně může představovat ročně 700 korun navíc. Nové pračky jsou vybavené dalšími funkcemi, jako je možnost nastavení praní, odložený start a podobně. Taková pračka sice představuje vyšší investici, ale pak můžete prát na levnější proud, můžete si nastavit menší množství vody, kratší program a podobně.


  • Abyste ušetřili peníze, měli byste prát vždy s plným bubnem. Při výběru si také všímejte spotřeby vody. Ideální je, když jedno praní spotřebuje 49 litrů vody a méně.


  • Víte, že ohřev vody zvyšuje náklady až o 25 %? Pokud můžete, používejte solární panely anebo tepelná čerpadla. Dále se snažte prát na 40 stupňů Celsia. Ostatně tento způsob praní je i šetrnější k tkaninám. I na čtyřicet vyperete důkladně, když budete mít kvalitní pračku a prací prostředek.


  • Ano, i na pracím prostředku můžete ušetřit. Vězte, že přidáním bělidla prádlo není víc čisté, ale pouze bílé. Při nákupu prášku nekupujte prášek pouze v propočtu množství a cena, ale také i počet praní. Dále se řiďte instrukcemi na balení a dávejte do pračky pouze předepsané množství prášku. Více prášku nepředstavuje lépe vyprané prádlo.Vyzkoušet ZDARMA Eco-power - Bio prací prášek

🌊 Neobsahují parabeny, konzervanty, nátěry, konzervační látky

🍀 Ekologicky šetrný výrobek

🤱 Hypoalergení

❄️ čistí skvrny od trávy, hlíny, omáček, mastnoty

👓 Využívá nanotechnologií

  • Pokud máte možnost levnějšího nočního proudu a odloženého startu, perte v průběhu noci.

  • Nepoužívejte sušičku, je to sice skvělý vynález, ale pokud máte tu možnost, sušte vzduchem.

  • 3x ročně vyčistěte filtr pračky.

13 zobrazení

Produkty pro děti a osob s citlivou pokožkou neobsahují alergický parfemace, alergeny a konzervanty, jsou proto vhodné pro praní prádla kojenců, dětí.

Vyrobeno v Koreji

Co to znamená, prášek v destičkách?

Hlavním problémem pracích prostředků je to, že obsahují škodlivé složky a čím lépe odstraňují nečistoty, tím více agresivních látek obsahují. Nejškodlivější složkou syntetických pracích prášků (SPP) jsou fosfáty. První analogy bez fosfátů měli výrazně nižší čisticí účinky jako prášky s obsahem fosfátů. Výrobci neustále pracují na vývoji prostředků, které v sobě kombinují účinnost a šetrnost k životnímu prostředí. Výsledkem výzkumu korejských vědců jsou prací prostředky ve formě listů.

 

Jak vypadá prášek ve formě listů? Prací listy mají čtvercový tvar. Jsou slabě aromatické nebo bez aromatu. Hlavním rozdílem a výhodou listů je jejich složení. Jsou vyrobeny ze stlačeného prášku a na rozdíl od běžných SPP neobsahují fosfáty, zeolity a parabeny. Všechny tyto látky, vstupující do lidského těla přispívají, pomalu, ale jistě, k rozvoji nebezpečných chorob, včetně rakoviny.

 

Mnoho zemí EU zakázalo SPP s obsahem fosfátů, fosfanátů a zeolitů. Aby čistota prádla nevyžadovala takové hrozné oběti, vědci v chemických laboratořích vytvořili prostředky bez toxických látek. Tyto prostředky dobře zvládají složité znečištění, aniž škodily lidskému zdraví. Možná, že vytvořením tak neobvyklého tvaru, chtěli výrobci zviditelnit svůj produkt, aby byl snadno rozpoznatelný mezi ostatními.

 

Nový bezpečný prostředek, který se liší od stovek ostatních nejen složením, ale i formou je mezi nimi snadno patrný. Jaké je jeho složení? Hlavní aktivní složky v korejských pracích listech jsou enzymy; lipázy; proteázy. Všechny tyto složky se vyznačují svým přírodním původem, současně však výtečně odstraňují nečistoty.

Nechte nám své údaje a Získejte Vzorek zdarma (Po ČR)

*Ověřte prosím, jestli napsané jméno je stejné jako na schránce

© 2023 by Centrum Garmonie s.r.o.