Vyhledat

Příznaky alergie na prací prášek

Aktualizace: 17. pro 2019

Citlivost (alergie) na prací prášek se může vyskytnout u každého, ale nejčastěji se vyskytuje u dětí a kojenců. Alergie na prací prášek obvykle způsobuje pouze nepříjemné kožní symptomy, ale v některých případech může být život ohrožující. Jaké jsou příčiny a příznaky alergie na prací prášek? Jak funguje diagnostika a léčba? Jak zabránit opakování tohoto typu alergie?


Co je to alergie na prací prášek

Alergie na prací prášek je nadměrná reakce imunitního systému na látku nebo skupinu chemikálií obsažených v detergentu. Alergie na prací prášek je jedním z druhů kontaktních alergií (kůže), tj. těch, které vznikají v důsledku přímého styku kůže s látkou (alergenem), na kterou je osoba citlivá (vzácně vede k systémové reakci). V případě alergie na prací prášek se na pokožce rukou mohou objevit příznaky alergie v důsledku mytí rukou nebo po obléknutí oděvu umytého v daném prášku.


Pozor na alergeny

Údaje o alergenních složkách musí být udány na pracím prášku všemi výrobci v případě, že jejich množství v daném čisticím prostředku přesáhne hodnotu 100 mg/kg. Neznamená to, že se citlivé osoby nevyhnou nežádoucí reakci. Záleží na druhu látky a citlivosti jedince. Valná většina běžných tekutých prášků obsahuje alergenní látky, které jsou využívány jako aromatické prostředky. Procentuální rozsahy obsahu u běžných prostředků na praní obvykle vypadají stejně: 5-15% aniontových povrchově aktivních látek, <5% neiontových povrchově aktivních látek, mýdla, polykarboxylátů, fosfátů, zeolitů, enzymů, vůní.


Co dělat v případě alergie?

V případě, že jste alergičtí na výše uvedené látky, můžete si vybrat na trhu prací prostředky, které tyto látky neobsahují. Bezpečně tak vyperete své prádlo, aniž byste se obávali toho, jaké toxické složky prášek opět obsahuje. Takový je prací prášek Eco Power. který neobsahuje parabeny, konzervanty, chemická bělidla, ftaláty, fosfáty a další alergeny, které škodí pokožce. Bez nejrůznějších chemikálií dosáhnete čistého prádla, které bude vypadat stále jako nové a bude se cítit skvěle.


Příčiny vzniku a symptomy alergie na prací prášek


Příčiny

Při alergii na prací prášek je zapojen imunitní systém. Částice chemické sloučeniny se kombinují s bílkovinami kůže, což vede k tvorbě alergizujících látek, které si imunitní systém pamatuje. V důsledku toho se objevují příznaky alergie po každém následujícím kontaktu s touto konkrétní senzibilizující látkou (bez ohledu na její dávku).


Symptomy

V důsledku alergické reakce se objeví zánět kůže (alergická kontaktní dermatitida):

  • přetrvávající svědění postižených míst;

  • zarudnutí kůže (jako v průběhu kopřivky);

  • suchá, zranitelná kůže;

  • pupínky naplněné vodou

Kromě toho se u dítěte může vyskytnout řada dalších příznaků, jako jsou podrážděnost, poruchy spánku nebo chrápání.

Léčba

Citlivé osobě se podávají antihistaminika nebo vápno. Poté pokožku očistěte na místech, kde se dostala do kontaktu s alergenem. Za účelem zmírnění svědění a zarudnutí může váš lékař předepsat lokální masti a krémy obsahující středně účinné glukokortikosteroidy. Kromě toho je důležité hydratovat pokožku balzámy nebo krémy určenými především pro citlivou pokožku. Chcete-li se alergii na prací prášek vyhnout, zvolte přírodní produkt.


Vyzkoušejte zdarma - hypoalergenní prací prášek Eco-power


Produkty pro děti a osob s citlivou pokožkou neobsahují alergický parfemace, alergeny a konzervanty, jsou proto vhodné pro praní prádla kojenců, dětí.

Vyrobeno v Koreji56 zobrazení

Produkty pro děti a osob s citlivou pokožkou neobsahují alergický parfemace, alergeny a konzervanty, jsou proto vhodné pro praní prádla kojenců, dětí.

Vyrobeno v Koreji

Co to znamená, prášek v destičkách?

Hlavním problémem pracích prostředků je to, že obsahují škodlivé složky a čím lépe odstraňují nečistoty, tím více agresivních látek obsahují. Nejškodlivější složkou syntetických pracích prášků (SPP) jsou fosfáty. První analogy bez fosfátů měli výrazně nižší čisticí účinky jako prášky s obsahem fosfátů. Výrobci neustále pracují na vývoji prostředků, které v sobě kombinují účinnost a šetrnost k životnímu prostředí. Výsledkem výzkumu korejských vědců jsou prací prostředky ve formě listů.

 

Jak vypadá prášek ve formě listů? Prací listy mají čtvercový tvar. Jsou slabě aromatické nebo bez aromatu. Hlavním rozdílem a výhodou listů je jejich složení. Jsou vyrobeny ze stlačeného prášku a na rozdíl od běžných SPP neobsahují fosfáty, zeolity a parabeny. Všechny tyto látky, vstupující do lidského těla přispívají, pomalu, ale jistě, k rozvoji nebezpečných chorob, včetně rakoviny.

 

Mnoho zemí EU zakázalo SPP s obsahem fosfátů, fosfanátů a zeolitů. Aby čistota prádla nevyžadovala takové hrozné oběti, vědci v chemických laboratořích vytvořili prostředky bez toxických látek. Tyto prostředky dobře zvládají složité znečištění, aniž škodily lidskému zdraví. Možná, že vytvořením tak neobvyklého tvaru, chtěli výrobci zviditelnit svůj produkt, aby byl snadno rozpoznatelný mezi ostatními.

 

Nový bezpečný prostředek, který se liší od stovek ostatních nejen složením, ale i formou je mezi nimi snadno patrný. Jaké je jeho složení? Hlavní aktivní složky v korejských pracích listech jsou enzymy; lipázy; proteázy. Všechny tyto složky se vyznačují svým přírodním původem, současně však výtečně odstraňují nečistoty.

Nechte nám své údaje a Získejte Vzorek zdarma (Po ČR)

*Ověřte prosím, jestli napsané jméno je stejné jako na schránce

© 2023 by Centrum Garmonie s.r.o.