Vyhledat

5 pravidel praní, aby prádlo vypadalo jako nové

Aktualizace: 17. pro 2019

Teoreticky je lepší utratit více za kvalitu, ale to platí pouze tehdy, pokud kvalitní prádlo vydrží. Mnoho lidí hází prádlo do pračky a do sušičky, aniž by o něm přemýšleli. Přinášíme vám pět pravidel praní, aby prádlo vypadalo jako nové.


1. Nedávejte nové oblečení prát na vysokou teplotu

Není vždy nutné oddělit tmavé oblečení od světlého při každém praní, zejména pokud používáte studenou vodu, ale házení zbrusu nových šatů do prádla by mohlo mít nějaké zničující účinky. Nové oděvy, zvláště zářivě zbarvené, prané v horké vodě mají tendenci pouštět barvu, což znamená, že milovaná bílá košile by se snadno stala růžovou. Máte-li nové barevné prádlo na praní, vložte je do tmavého prádla nebo jej nejprve perte samostatně, abyste neznečistily vaše světlejší oblečení.


2. Pračku neplňte až po okraj

To, že můžete celou svou prádelnu uložit do jedné dávky praní, neznamená, že byste to měli udělat. Přetížení pračky znamená nejen to, že vaše čisticí prostředky nebudou rovnoměrně rozloženy, ale také to znamená, že se buben ve vašem stroji s větší pravděpodobností rozbije. Pokud pravidelně přetížíte stroj s čelním nakládáním, může to také znamenat nákladnou opravu bubnu v blízké budoucnosti.


3. Nenechávejte mokré oblečení v pračce

Zapomenout na prádlo v pračce je víc než jen nepříjemnost. V teplém a mokrém prostředí, jako je pračka, netrvá dlouho, než začnou růst plísně. Ve skutečnosti za pouhých 24 hodin může vaše oblečení vyvinout těžko odstranitelné plísně, které mohou nakonec tkaninu sežrat. Jakmile bude prací cyklus ukončen, přesuňte prádlo do sušičky nebo na sušák, aby vaše oblečení vypadalo a vonělo svěže.


4. Používejte vhodný prací prostředek

Pokud použijete v pracím cyklu příliš mnoho pracího prostředku, může to znamenat, že vaše oblečení není tak čisté, jak si myslíte. Pokud je poměr čisticího prostředku k vodě velký, mohou zbytky čisticího prostředku přetrvávat v pračce a na oděvu, což způsobuje, že se působí tvrdě nebo lepkavě a případně zanechá stopy na oblečení. Chcete-li mít čisté a krásné prádlo, používejte ekologický prací prostředek Eco Power, který neobsahuje alergeny, parabeny, konzervanty. Pro praní vám navíc stačí jen menší množství prášku, který je vhodný i pro děti.5. Nepoužívejte velké množství aviváže

Pokud používáte příliš mnoho aviváže, bude vaše oblečení měkké. Stejně jako u mycího prostředku, přidání přílišného množství změkčovače tkanin do vašeho prádla zanechá vaše oblečení lepkavé a tuhé. S vhodným pracím práškem, který je ekologický a bez alergenů, se obejdete i bez aviváže. Prádlo bude s tímto pracím práškem vypráno šetrně, bude svěží a voňavé.


1,467 zobrazení

Produkty pro děti a osob s citlivou pokožkou neobsahují alergický parfemace, alergeny a konzervanty, jsou proto vhodné pro praní prádla kojenců, dětí.

Vyrobeno v Koreji

Co to znamená, prášek v destičkách?

Hlavním problémem pracích prostředků je to, že obsahují škodlivé složky a čím lépe odstraňují nečistoty, tím více agresivních látek obsahují. Nejškodlivější složkou syntetických pracích prášků (SPP) jsou fosfáty. První analogy bez fosfátů měli výrazně nižší čisticí účinky jako prášky s obsahem fosfátů. Výrobci neustále pracují na vývoji prostředků, které v sobě kombinují účinnost a šetrnost k životnímu prostředí. Výsledkem výzkumu korejských vědců jsou prací prostředky ve formě listů.

 

Jak vypadá prášek ve formě listů? Prací listy mají čtvercový tvar. Jsou slabě aromatické nebo bez aromatu. Hlavním rozdílem a výhodou listů je jejich složení. Jsou vyrobeny ze stlačeného prášku a na rozdíl od běžných SPP neobsahují fosfáty, zeolity a parabeny. Všechny tyto látky, vstupující do lidského těla přispívají, pomalu, ale jistě, k rozvoji nebezpečných chorob, včetně rakoviny.

 

Mnoho zemí EU zakázalo SPP s obsahem fosfátů, fosfanátů a zeolitů. Aby čistota prádla nevyžadovala takové hrozné oběti, vědci v chemických laboratořích vytvořili prostředky bez toxických látek. Tyto prostředky dobře zvládají složité znečištění, aniž škodily lidskému zdraví. Možná, že vytvořením tak neobvyklého tvaru, chtěli výrobci zviditelnit svůj produkt, aby byl snadno rozpoznatelný mezi ostatními.

 

Nový bezpečný prostředek, který se liší od stovek ostatních nejen složením, ale i formou je mezi nimi snadno patrný. Jaké je jeho složení? Hlavní aktivní složky v korejských pracích listech jsou enzymy; lipázy; proteázy. Všechny tyto složky se vyznačují svým přírodním původem, současně však výtečně odstraňují nečistoty.

Nechte nám své údaje a Získejte Vzorek zdarma (Po ČR)

*Ověřte prosím, jestli napsané jméno je stejné jako na schránce

© 2023 by Centrum Garmonie s.r.o.