Pravidla praní

4 pravidla praní, aby prádlo vypadalo jako nové

4prani

Teoreticky je lepší utratit více za kvalitu, ale to platí pouze tehdy, pokud kvalitní prádlo vydrží. Mnoho lidí hází prádlo do pračky a do sušičky, aniž by o něm přemýšleli. Přinášíme vám pět pravidel praní, aby prádlo vypadalo jako nové.

1. Nedávejte nové oblečení prát na vysokou teplotu

Není vždy nutné oddělit tmavé oblečení od světlého při každém praní, zejména pokud používáte studenou vodu, ale házení zbrusu nových šatů do prádla by mohlo mít nějaké zničující účinky. Nové oděvy, zvláště zářivě zbarvené, prané v horké vodě mají tendenci pouštět barvu, což znamená, že milovaná bílá košile by se snadno stala růžovou. Máte-li nové barevné prádlo na praní, vložte je do tmavého prádla nebo jej nejprve perte samostatně, abyste neznečistily vaše světlejší oblečení.

2. Pračku neplňte až po okraj

To, že můžete celou svou prádelnu uložit do jedné dávky praní, neznamená, že byste to měli udělat. Přetížení pračky znamená nejen to, že vaše čisticí prostředky nebudou rovnoměrně rozloženy, ale také to znamená, že se buben ve vašem stroji s větší pravděpodobností rozbije. Pokud pravidelně přetížíte stroj s čelním nakládáním, může to také znamenat nákladnou opravu bubnu v blízké budoucnosti.
3. Nenechávejte mokré oblečení v pračce

Zapomenout na prádlo v pračce je víc než jen nepříjemnost. V teplém a mokrém prostředí, jako je pračka, netrvá dlouho, než začnou růst plísně. Ve skutečnosti za pouhých 24 hodin může vaše oblečení vyvinout těžko odstranitelné plísně, které mohou nakonec tkaninu sežrat. Jakmile bude prací cyklus ukončen, přesuňte prádlo do sušičky nebo na sušák, aby vaše oblečení vypadalo a vonělo svěže.
4. Nepoužívejte velké množství aviváže

Pokud používáte příliš mnoho aviváže, bude vaše oblečení měkké. Stejně jako u mycího prostředku, přidání přílišného množství změkčovače tkanin do vašeho prádla zanechá vaše oblečení lepkavé a tuhé. S vhodným pracím práškem, který je ekologický a bez alergenů, se obejdete i bez aviváže. Prádlo bude s tímto pracím práškem vypráno šetrně, bude svěží a voňavé.